اصول شیک‌پوشی خانم‌ها

نکات و ترفند‌های اصول شیک‌پوشی خانم‌ها

اصول شیک‌پوشی خانم‌ها

خانم‌های همیشه خوش‌پوش موجوداتی عجیب نیستند بلکه آن‌ها کسانی هستند که همیشه خوب آماده شده‌اند. اگر آن‌ها را در حین دویدن برای پاک کردن لکه چای و قهوه روی لباس و یا با لباس هایچروک نمی‌بینید به این دلیل نیست که این اتفاق برای آن‌ها نمی‌افتد، بلکه آن‌ها از قبل به این مسائل رسیدگی کرده‌اند. در ادامه مقاله”اصول شیک‌پوشی خانم‌ها” با ما همره باشید.

برنامه‌ریزی اصولی برای پوشیدن لباس مناسب

شیک پوشی پدیده‌ای جادویی و غیر عادی نیست ، خانم‌های شیک پوش به راستی سعی می‌کنند که آن طور به نظر برسند. اصول شیک‌پوشی آن‌ها از شب قبل لباس‌ها را امتحان می‌کنند تا فردا صبح از وحشت به دور خود نچرخند!

اولین اصول خوش‌پوشی خانم‌ها

اگرقصد دارید صبح از خانه بیرون بروید، نباید ساعت را در دقیقه ۹۰ کوک کنید و به سرعت لباس بپوشید، بلکه باید زودتر بیدار شده تا وقت کافی برای مرتب کردن خودتان داشته باشید. در این صورت امکان احتمالی نبستن دکمه، پوشیدن کفش‌های لنگه به لنگه و چروک‌‌های ناخواسته لباس وجود نخواهد داشت. بلکه وقت کافی برای استفاده از اکسسوری‌های دیگر مثل کمربند، ساعت ، انگشتر و… نیز خواهید داشت تا لباستان شیک‌تر به نظر برسد!

انتخاب لباس زیرمناسب

یک خانم شیک‌پوش از اساس انتخاب خوبی دارد. بنابراین علاوه بر لباس‌های مورد نظرتان ، باید از لباس زیر مناسب استفاده کنید تا لباس بهتر روی تن شما بایستد.

تناسب و هماهنگی

تناسب در شیک‌پوشی

تناسب و شیک‌پوشی زنانه

تناسب قد و وزن در شیک‌پوشی بسیار موثر است، شما برای شیک‌پوشی نیاز دارید که اندام متناسبی داشته باشید و وزنتان با قدتان هماهنگی داشته باشد. شاید در طول روز افراد زیادی را ببینید که با پوشیدن لباس‌های گران‌قیمت اصلا شیک‌پوش به نظر نمی‌رسند زیرا بین قد و وزن شان تناسبی وجود ندارد و همچنین متناسب با سن و رنگ پوست‌شان لباس انتخاب نکرده‌اند.

ایده گرفتن لباس از خوش‌پوشان

یکی از آسان‌ترین روش‌های آشنایی با مد و خوش پوشی ایده گرفتن از کسانی است که در این کار مهارتدارند و اصول شیک‌پوشی خانم‌ها را اصل در پوشیدن لباس قرار دادند.

لباس‌های متناسب با آب و هوا

اگرچه به نظر ساده می‌رسد ولی منطقی لباس پوشیدن می‌تواند راه زیادی تا خوش‌پوشی طی کند. پیش از بیرون رفتن از خانه آب و هوا را چک کنید تا از هرگونه اشتباهاتی مثل پوشیدن صندل در هوای برفی و یا پوشیدن شلوارهای دم پا گشاد در گل و لای روز بارانی اجتناب شود.

اصول پوشیدن لباس مناسب

پوشیدن لباس مناسب امری مهم در اصول شیک‌پوشی خانمها می باشد به طوری که خوش‌لباس‌ترین خانم داخل اتاق، همیشه کسی است که مناسب‌ترین لباس را برای آن موقعیت پوشیده است. برای مثال اگر در مجلسی حضور دارید که همه خانم‌ها ظاهر پوشیده‌تری دارند ، مطمئنا اگر با یک دامن کوتاه در آن حاضر شوید به هیچ‌وجه خوش لباس دیده نمی‌شوید.

پوشیدن لباس در سایز مناسب

لباس با سایز مناسب

لباس متناسب با بدن

حتی خوش‌لباس‌ترین خانم‌ها نیز ممکن است لباسی مثل یک شلوار جین تنگ داشته باشند که زمانی سایز آن‌ها بوده و هنوز دوست دارند به هیکل پیشین خود برگردند تا دوباره آن را بپوشند، ولی هرگز تا زمانی که آن شلوار سایز آن‌ها نباشد آن را نمی‌پوشند. مهم نیست چقدر لباس خاصی را در کمدتان دوست دارید، اگر دیگر اندازه نیست، باید از خیر آن بگذرید!

لباسی با طرح‌های محو و بی رنگ نپوشید

در مورد لباس‌های طرح‌دار نیز باید با دقت بیشتری عمل کنید. برخی از طرح‌ها مانند طرح پلنگی، سبکی کلاسیک دارند و هیچگاه از مد نمی‌افتند اما برخی دیگر ممکن است از جذابیت‌تان بکاهد. به عنوان مثال اگر طرح گل را انتخاب می‌کنید، از گل‌های رنگ پریده و محو با رنگ‌های خنثی دوری کنید، به جای آن طرح‌های هندسی و راه‌راه با رنگ‌های پررنگ و روشن را انتخاب کنید تا بر طراوت و زیبایی ظاهر شما بیافزاید.

سر تا پا سفید به تن کنید

هر کسی جرات این که لباس‌هایی سر تا پا سفید به تن کند را ندارد، از این رو که این رنگ لباس به سادگی کثیف یا لک می‌شود. اما اگر می‌خواهید شیک بودنتان را ثابت کنید، این تیپ را امتحان کنید. البته مراقب باشید که هنگام خوردن غذا تمام زحماتتان نقش بر آب نشود.

 هرگز با لباس‌های خوبشان لم نمی‌دهند!

دلیلی که هیچ‌گاه خانم‌های خوش‌پوش، لباس‌هایشان شلخته به نظر نمی‌رسد این است که هرگز با لباس خوبشان لم نمی‌دهند و یا با آن نمی‌خوابند.

لباس‌های پلی استری را کنار بگذارید

جنس لباس نیز از گزینه‌هایی است که می تواند بر کیفیت ظاهر شما تاثیرگذار باشد. بنابراین هنگام انتخاب لباس، به جنس آن توجه کنید. لباس‌های پلی‌استری انتخاب خوبی برای شما نیستند، بنابراین دور آن‌ها را خط بکشید و به جایش به دنبال لباس‌های پشمی، نخی یا کتانی باشید.

مرتب و تا کردن لباس

لباس‌ها و شلوارها پس از پراکنده شدن به گوشه و کنار به صورت خود به خود چروکیده نمی‌شوند! عادت کنید پس از استفاده از لباس‌ها، آن‌ها را مرتب کرده و بیاویزید تا در زمان بعدی برای استفاده آماده باشند. این امر باعث امادگی شما حتی در مواقع اضطراری می‌شود و در اصول شیک‌پوشی خانم‌ها امری ساده است که بسیار پشت گوش انداخته می‌شود.

دور رنگ‌های خاکی را خط بکشید

از پوشیدن لباس‌هایی به رنگ خاکی خودداری کنید. اگر چه پوشیدن لباس‌های قهوه‌ای یا کرم رنگ، به این دلیل که به سادگی با دیگر رنگ‌ها ست می‌شوند، ساده است، اما اگر می‌خواهید شیک‌تر به نظر آیید، لباس‌هایی با رنگ‌های پاستلی و بولد به تن کنید.

انتخاب کفش مناسب برای خوش‌تیپ شدن

اهمیت انتخاب کفش مناسب

انتخاب کفش مناسب

هیچ شخصی با وجود داشتن کفش‌های بسیار پاشنه بلند در حین عبور از خیابان، خوش‌پوش دیده نمی‌شود. بنابراین انتخاب موقعیت صحیح در استفاده از کفش‌های پاشنه‌دار و بدون پاشنه مهم است.

طبقه‌بندی لباس

به جای پراکنده‌کردن لباس‌ها، عادت کنید به صورت روزانه آن‌ها را دسته‌بندی کنید. اگر روی لباسی لکه‌ای مشاهده کردید، سریع آن را کنار گذاشته تا در اسرع وقت به آن رسیدگی کنید. این کار بدین معنی است که در زمان مورد نیاز از دیدن لکه و یا لباس چروک شوکه نشوید!

حفظ خوش‌پوشی

ما همیشه می‌توانیم از قبل بسیار خود را مرتب و آماده کنیم تا خراب کاری به بار نیاید. ولی فرق یک خانم همیشه خوش پوش با بقیه این است که او خود را برای مواقع اورژانسی نیز آماده می‌ کند. برای مثال در کیف خود چسب زخم، نوار چسب و یا سنجاق قفلی و… داشته باشید که در صورت خراب شدن زیپ لباس، زخمی شدن و … بتوانید اوضاع را کنترل کنید.

عطر بزنید

حتی اگر جذاب‌ترین تیپ را هم داشته باشید، بدون زدن عطر، ظاهر شما تکمیل نخواهد شد. قبل از بیرون رفتن از خانه، مقداری از عطر را روی پوست تان(نه روی لباس یا مو) بزنید. مچ دست، آرنج و گردن از نقاطی هستند که بوی عطرتان را به خوبی پراکنده می‌کنند. مراقب باشید که عطر را در نواحی از بدن که به کرم‌های معطر آغشته است، نزنید، زیرا اسانس‌های آن با هم مخلوط شده و بوی ناخوشایندی را تولید می‌کنند. پس بهتر است که قبل از عطر زدن، از مرطوب کننده‌های بدون‌بو یا روغن بادام استفاده کنید.

توجه به استایل

خانم‌های شیک هرگز کاملا وابسته به انواع مد‌های جدید نیستند. اصول شیک پوشی اگر یک لباس کلاسیک برای آن‌ها برازنده و مناسب است آن را فدای یک استایل عجیب و غریب نمی‌کنند که نتیجه آن نامعلوم است، به همین دلیل آن‌ها همیشه چیزی برای پوشیدن دارند.

زیورآلاتتان تیره و سنگین باشد

اکسسوری می‌تواند ظاهر شما را تکمیل کند، به شرط آنکه به درستی انتخاب شوند. سعی کنید که از آویزان کردن اکسسوری‌هایی از جنس پلاستیک خودداری کنید و به جای آن زیورآلات کریستالی به کار برید. رنگ زیورآلات نیز تاثیر زیادی بر ظاهرتان خواهد داشت. به جای زیورآلات روشن براق، بهتر است که از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنید. این را هم اضافه کنیم که زیورآلات سنگین بیشتر از زیورآلات سبک توش چشم خواهند بود. جدا از آن، کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده از زیورآلات در لاغر نشان دادن افراد بسیار موثر است. بنابراین اگر اندام چاقی دارید، می‌توانید به کمک این اکسسوری با یک تیر، دو نشان بزنید.

تا حالا شده فکر کنید خانمی حتی با یک تی شرت و شلوار ساده نیز شیک به نظر می‌رسد؟ البته رازی در این بین وجود دارد. ممکن است تنها یک کمربند چرمی و یا یک جفت گوشواره زیبا و یا یک کیف لوکس، یک ظاهر معمولی را بسیار شسته رفته‌تر نشان دهد! گاهی باید به درستی انتخاب کنید که آیا شال و یا روسری مناسب ترین گزینه برای لباستان است و یا برای ست کردن جواهرات با لباس ، گردنبند بهترین انتخاب است یا دستبند!

کیفی با کیفیت به دست بگیرید

کیف یکی از اکسسوری‌هایی ست که بسیار به چشم می‌آید و می‌تواند روی ظاهرتان تاثیر مثبت یا منفی بگذارد. از این رو بهتر است که در انتخاب آن نهایت دقت را به کار برید. از آنجا که یک کیف را سالیان سال هم می‌توانید به دست بگیرید، بهتر است به دنبال کیف‌هایی باکیفیت بالا باشید. معمولا کیف‌های دستی را برای محیط‌های کاری و کیف‌های دوشی را برای گشت و گذارهای بیرون از خانه استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید شیک‌تر از همیشه توی چشم باشید، کیفی به رنگ خنثی مانند کرم، طوسی یا مشکی را انتخاب کنید.

اگر جنس کیف‌تان چرم است، هر از چند گاهی آن را با جلادهنده‌های چرم براق کنید. در زمان‌هایی هم که کیف‌تان را استفاده نمی‌کنید، آن را در جعبه یا نایلونی قرار دهید تا از گرد و غبار دور بوده و به مرور زمان فرم خود را از دست ندهد. مدل به دست گرفتن کیف‌تان هم اهمیت زیادی دارد. اگر به دست‌های ستاره‌های هالیوود دقت کرده باشید، خواهید دید که آن‌ها کیف را روی آرنج‌شان نگه می‌دارند. با این حالت شیک‌تر از همیشه به نظر خواهید آمد.

ساده‌پوشی

اهمیت ساده‌پوشی در اصل شیک‌پوشی

ساده‌پوشی

در دنیای مد و فشن مهم‌ترین راز شیک‌پوش بودن ساده‌پوشی است، این یکی از نکاتی است که فشن بلاگرهای ایرانی و خارجی برای داشتن تیپ بهتر رعایت می‌کنند. حتما شما هم سلبریتی‌های معروفی را دیده‌اید که با ساده‌ترین لباس‌ها چقد شیک به نظر می‌رسند مثلا مگان مارکل عروس ملکه انگلیس در روز عروسی‌اش لباس عروس فوق العاده ساده به تن داشت و در عین حال فوق العده شیک‌پوش بود.

کت چرم بپوشید

مهم نیست که چه به تن دارید، پوشیدن یک کت چرم روی لباستان می‌تواند ظاهر شما را شیک‌تر از همیشه نشان دهد. فقط باید به دنبال کتی باشید که کیفیت بالایی داشته باشد و سالیان سال روی تن‌تان دوام آورد. کت‌های مشکی، سرمه‌ای و کرم هیچگاه از مد نمی‌افتند و به راحتی با دیگر رنگ‌های لباس ست می‌شوند، بنابراین انتخاب خوبی برایتان خواهند بود.

جزییات را فراموش نکنید

شاید فکر کنید که جزییات در ظاهر شما اهمیت چندانی ندارد، اما کاملا برعکس است. حتی اگر شما تیپ کاملی داشته باشید اما گوشه‌ای از لباستان لک باشد، به بیانی تمام زحمت‌هایتان را هدر داده‌اید. بنابراین از پوشیدن لباس‌های لک، سوراخ، پرز دار، دکمه‌های افتاده و… خودداری کنید زیرا هر چقدر هم که کوچک باشند، باز به چشم می‌آیند.

به سبک مینیمال آرایش کنید

سبک آرایش نیز از اصول شیک‌پوشی خانم‌ها به حساب می‌آید و رابطه مستقیمی با لباس شما دارد. اگر اهل آرایش نیستید که هیچ، اما اگر عادت دارید که هر روز آرایش کنید، بهتر است که از آرایش زیاد خودداری کنید. هر چه آرایش‌تان کم‌تر و طبیعی‌تر باشد، زیباتر است. البته ناخن‌ها را فراموش نکنید. ناخن‌های بدون لاک بسیار زیباتر از دست‌هایی با لاک‌های نصفه نیمه و کنده شده است.

دیدگاه‌ها ۰