رویه ارسال سفارش

روند ارسال کالا

1- ارسال پست فقط از طریق پست پیشتاز و پیک موتوری انجام می‌گیرد که زمان تحویل پست در تهران ۳ تا ۵ روز کاری و در شهرستان ۵ تا ۷ روز کاری می‌باشد.  پست پیشتاز از سریع‌ترین روش‌های ارسالی کالا در کشور است که سایت اِیس‌مارکت جهت خدمت بهتر به مشتریان عزیز از این روش پشتی سریع استفاده خواهد کرد. در روش ارسالی پیک موتوری نیز تلاش حاصل می‌شود تا با سریع‌ترین زمان ممکن کالای سفارشی ارسال گردد.

۲- سایت اِیس‌مارکت قابلیت پرداخت در محل را فقط مختص شهر تهران و برای کالاهای غیر از پارچه در نظر گرفته است و متأسفانه فعلاً در شهر‌های دیگر قادر به عملیاتی کردن این قابلیت نیستیم و شهر‌های دیگر فقط از طریق پرداخت آنلاین می‌توانند محصولات سایت اِیس‌مارکت را خریداری نمایند.

۳- برای خرید پارچه فقط خرید از طریق پرداخت آنلاین امکان‌پذیر است چرا که پارچه پس از برش ارزش خود را از دست می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه “راهنمای خرید پارچه” مراجعه فرمائید.

۴- سایت اِیس مارکت خواشمند است قبل از اقدام به خرید پارچه و واریز پول با پشتیبانی سایت از طریق واتس‌اَپ و تلگرام هماهنگ کنید.

۵- هزینه ارسال سفارش برای خریدهای بالای ۳۰۰ هزار تومان رایگان می‌باشد. برای خریدهای زیر ۳۰۰ هزار تومان هزینه ارسال برحسب نوع ارسال و مسافت، توسط سیستم محاسبه و اعمال می‌گردد.

۶- در ارسال محصولات خریداری شده توسط عوامل سایت حداکثر دقت انجام می‌شود تا محصولات عاری از هر گونه مشکلات فیزیکی باشد و پس از اطمینان از مطابقت محصول با اطلاعات سفارش داده شده اقدام به ارسال محصول می‌شود.

۷- کاربران گرامی در صورت نیاز به راهنمایی یا بروز مشکلات فنی می‌توانند به راحتی با پشتیبانی تماس بگیرند. عوامل سایت با دقت و حوصله در جهت رفع مشکل اقدام خواهند کرد.

۸- اگر در هنگام خرید در تراکنش مالی مشکلی پیش آید و مراحل خرید ناقص انجام شود اما پول از حساب کاربر کسر گردد جای نگرانی نیست، مبلغ پرداخت شده توسط بررسی سیستم پرداخت بین بانکی مشاهده و مورد شناسایی قرار می‌گیرد و نهایتاً تا ۷۲ ساعت به حساب کاربر باز‌می‌گردد.

۹- پس از پردازش سفارش توسط انبار و ارسال کالا، کد پیگیری توسط ایمیل به مشتری ارسال می‌گردد تا به راحتی با وارد کردن این کد در سامانه رهگیری مرسولات پستی (newtracking.post.ir) از وضعیت مرسوله پستی خود آگاه شود.

۱۰- مکان تحویل کالا نشانی است که مشتری در حین ثبت سفارش در سایت درج می‌نماید. این نشانی بر روی کلیه مرسوله‌ها درج خواهد شد و تغییر نشانی پس از تحویل محموله به پست به هیچ‌وجه قابل تغییر نمی‌باشد. در صورت درج اشتباه آدرس توسط مشتری و برگشت مرسوله، هزینه حمل دوباره از مشتری دریافت خواهد شد پس لطفاً در وارد کردن آدرس نهایت دقت را مبذول فرمایید. چنانچه کاربری در تهران شیوه ارسال “پرداخت در محل” را انتخاب و آدرس اشتباه دهد حساب کاربری و مشخصات وی در لیست سیاه قرار گرفته و امکان سفارش مجدد وجود نخواهد داشت.

۱۱- متأسفانه امکان تعیین ساعت و روز تحویل کالا در مرسوله‌های پستی وجود ندارد اما در ارسال کالا توسط پیک موتوری (فقط تهران)، کاربر می‌تواند با پشتیبانی سایت تماس گرفته و ساعت و روز دقیق مشخص کند. طبعاً اگر کاربر به هر دلیلی در موعد مقرر سفارش را تحویل نگیرد هزینه ارسال مجدد بر عهده کاربر خواهد بود.

۱۲- امکان دارد تمامی مرسولاتی که به سراسر ایران از طریق پست ارسال می‌شوند، در زمانی خارج از تایم مقرر شده توسط این شرکت به دست مشتری برسند لذا فروشگاه اِیس‌مارکت هیچ‌گونه مسئولیتی درقبال این موضوع ندارد. تمامی سفارشات اِیس‌مارکت در بسته‌بندی‌های مهر و موم شده تحویل پیک و پست می‌شوند . اکیداً از تحویل گرفتن بسته‌ای که باز شده است خودداری کنید و سریعاً با اِیس‌مارکت تماس برقرار کنید.

۱۳- در بعضی از مواقع مرسوله پستی در دفتر مرکزی پست شهر شما به دلایل نامعلوم توقف می‌کند که لازم است مشتری با مراجعه به مرکز پستی و اعلام کد رهگیری و نام صاحب کالا،‌ مرسوله پستی را تحویل بگیرد.

۱۴- همکاران ما اجازه ورود به ساختمان را ندارند و موظفند کالا را درب اصلی منتهی به خیابان تحویل دهند. همچنین لازم است تطابق اقلام سفارش‌شده با فاکتور، در حضور مامور تحویل مرسوله کنترل شود. تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی‌نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد. همکاران ما تنها مسئول تحویل سفارش هستند و باز کردن مرسوله و یا نحوه استفاده از محصول در مسئولیت آن‌ها نیست.

راه‌های ارتباط با پشتیبانی

واتس‌اَپ پشتیبانی
تلگرام پشتیبانی
انواع ارسال کالا