راهنمای خرید پارچه

راهنمای خرید پارچه

ارائه انواع پارچه

فروشگاه اِیس‌مارکت مفتخر است تا به عنوان یکی از بزرگترین و کاملترین فروشگاه‌های اینترنتی فروش پارچه، به شما عزیزان امکان خرید انواع پارچه در رِنج‌های قیمتی متنوع با هر متراژ (بر خلاف فروشگاه‌های مشابه) را ارائه دهد. اما بین فروش پارچه و سایر کالا تفاوت بزرگی وجود دارد و آن نحوه انبارداری و همچنین واحد فروش پارچه می‌باشد که در ادامه به تفصیل به این موارد خواهیم پرداخت. به خاطر همین موارد می‌باشد که سیاست سایت در رابطه با فروش و مرجوعی پارچه با سایر کالا متفاوت می‌باشد. لذا خواهشمند است قبل از خرید پارچه موارد زیر را حتماً مطالعه فرمائید.

انبارداری پارچه

معمولاً متراژ طاقه پارچه‌ها دقیق نیست و ممکن است طا‌قه‌های ارسالی توسط کارخانه‌ها کمی کمتر یا بیشتر از مقدار سفارش داده باشد. همچنین واحد خرید پارچه به صورت یارد (معادل ۰٫۹۱۴ متر) می‌باشد اما برای فروش از واحد متر استفاده می‌شود. علاوه بر این موارد ممکن است طاقه‌ای دچار ایراداتی از قبیل پارگی، نخ‌کش شدن، کثیف یا لکه‌دار بودن و سایر موارد باشد. همچنین معمولاً متراژ و رنگ‌بندی پارچه‌ها بسیار زیاد بوده و ممکن است پارچه x دارای ۵۰ طاقه (۵۰یاردی) با رنگ‌بندی متنوع باشد که این حجم زیاد احتمال بروز اشتباه از سوی انباردار را زیادتر می‌کند. به دلیل موارد گفته شده امکان اینکه موجودی انبار به صورت دقیق ثبت شود وجود ندارد و مقدار اعلام شده در سایت حدودی است و ممکن است کمتر از نیاز شما بوده و صحیح نباشد.

واحد فروش

بین پارچه و سایر کالا یک تفاوت بزرگ دیگر وجود دارد و آن هم در نحوه فروش آن می‌باشد. در حالی که اکثر کالاها به صورت تعداد (عددی) به فروش می‌رسند، پارچه به صورت مقدار (متری) به فروش می‌رسد که متأسفانه باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود.

  1. اولین مشکل، محاسبه موجودی انبار می‌باشد که در بالا ذکر شد. فرض کنید طبق محاسبه حدودی انباردار ۴ متر از پارچه x در انبار موجود است. مشتری با استناد به موجودی انبار و نیاز خود اقدام به خرید ۳ متر از پارچه مذکور می‌کند. اما انباردار پس از بررسی دقیق‌تر متوجه می‌شود که پارچه مذکور بین متراژ ۲ و ۲٫۲ متر، بیست سانت ایراد (زدگی، پارگی، لک و ..) دارد و امکان تحویل پارچه سفارش شده توسط مشتری وجود ندارد. معمولاً در این موارد با مشتری تماس گرفته می‌شود و مشکل به وی شرح داده می‌شود و همچنین تصویر ایراد پارچه برای وی حاصل می‌شود تا مشتری بررسی کند و اگر قادر به استفاده از پارچه بود (معمولاً مقدار بیشتری پارچه برای مشتری ارسال می‌گردد تا مشتری دچار مشکل نشود) پارچه برای مشتری ارسال می‌گردد اما اگر مشتری قادر به استفاده از پارچه نباشد سفارش وی کنسل شده و وجه پرداختی تا ۴۸ ساعت (به کارت مبدأ) عودت خواهد شد. برای جلوگیری از این مشکلات توصیه می‌کنیم حتماً قبلاً از خرید با پشتیبانی هماهنگ کنید.
  2. دومین مشکل، افت ارزش پارچه پس از برش می‌باشد. فرض کنید باقی‌مانده پارچه x در طاقه ۶ متر باشد. ارزش این ۶ متر به مراتب بالاتر از ۳ تا پارچه ۲ متر یا ۶ تا ۱ متر از همان پارچه می‌باشد. دلیل آن هم بسیار ساده می‌باشد. مشتری بر حسب مدل و نیاز خود اقدام به خرید می‌کند و اگر مثلاً مدل مشتری نیاز به ۲٫۵ متر پارچه داشته باشد به راحتی می‌توان از طاقه ۶ متری سفارش مشتری را ارسال نمود اما اگر طاقه تیکه شده باشد و مثلا هر تیکه ۱ یا ۲ متر باشد دیگر امکان تهیه و ارسال سفارش مشتری فراهم نمی‌باشد. فاکتور مهم دیگر دورریز (یا به اصطلاح ته طاقه) می‌باشد. فرض کنید از پارچه x دو متر موجودی مانده باشد. اگر مشتری ۱٫۶ متر سفارش دهد عملا ۴۰ سانت باقی‌مانده بی‌استفاده می‌شود که به آن دورریز گفته می‌شود. حال فرض کنید اگر از پارچه x دو تا طاقه ۶ متری داشته باشیم که یکی بدون تیکه و ۶ متر یکجاست و طاقه دوم دو بار برش خورده و به ۳ تیکه تقسیم شده است. برای طاقه اول فقط ۱ بار دورریز خواهیم داشت اما برای طاقه دوم ۳ بار دورریز خواهیم داشت که باعث افزایش خسارت برای فروشنده می‌شود. با توجه به این توضیحات مشتری موظف است قبل از سفارش تمامی موارد ( اعم از جنس پارچه، رنگ پارچه، عرض پارچه، متراژ پارچه و …) را بررسی کند و بهتر است قبل از سفارش با پشتیبانی هماهنگ شود. در صورت بروز مشکل فروشگاه هیچگونه تعهدی نخواهد داشت و خود مشتری مسئول می‌باشد.

توجه: به دلیل جلوگیری از مشکلات قانونی و مالی، عودت مبلق سفارش فقط به کارتی که خرید با ان انجام شده صورت می‌گیرد و از واریز مبلغ سفارش به کارت یا حساب دیگر معذوریم.

شرایط مرجوع کردن پارچه

طبق توضیحات بالا، به هیچ عنوان امکان بازگشت یا تعویض پارچه مقدور نیست و فقط در صورتی پارچه تعویض می‌گردد که اِیس‌مارکت سهواً پارچه ایراددار را برای مشتری ارسال کرده باشد. البته به دلیل حساسیت امر معمولاً پارچه چند بار قبل از ارسال بررسی می‌گردد تا دچار مشکل نباشد. از مشتریان گرامی خواهشمند است پارچه را قبل از تحویل گرفتن چند بار بررسی کنند تا دچار مشکل نباشد و اگر ایراد داشت محصول را تحویل نگرفته و برگشت بزنند تا محصول تعویض گردد. چنانچه مشتری در هنگام تحویل کالا متوجه ایراد پارچه نشد و پس از بررسی دقیق‌تر در خانه متوجه ایراد پارچه شد موظف است حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از تحویل کالا با پشتیبانی تماس گرفته و ایراد را گزارش دهد. سپس پارچه را با پست یا پیک (تهران) عودت دهد. پس از تحویل و بررسی پارچه، بنا به خواست مشتری پارچه تعویض می‌گردد یا مبلغ سفارش (حداکثر تا ۴۸ ساعت) عودت داده می‌شود. توجه فرمائید در صورتی که ایراد پارچه در ۲۴ ساعت پس از تحویل کالا از پست یا پیک گزارش داده نشود اِیس‌مارکت هیچگونه مسئولیتی را بر عهده نخواهد گرفت و عواقب آن بر عهده مشتری خواهد بود.

توجه: سفارش و خرید پارچه فقط از طریق پرداخت آنی (اینترنتی) امکان‌پذیر می‌باشد و امکان پرداخت در محل برای محصولات پارچه مهیا نیست.

توجه: چروکی پارچه جزو ایرادات محسوب نمی‌شود.

توجه: اگر هرگونه سوال در رابطه با جنس یا رنگ‌بندی و … پارچه داشتید می‌توانید از طریق قسمت نظرات، تلگرام یا واتس‌اَپ با شماره ۰۹۰۲۷۵۶۸۵۸۵ سوالات خود را مطرح فرمائید. همچنین خواهشمند است قبل از سفارش حتماً از طریق واتس‌اَپ یا تلگرام هماهنگ فرمائید تا از بروز مشکل احتمالی جلوگیری شود. لظفاً حدالامکان مشکلات خود را از طریق تلگرام و واتس‌اپ بیان کنید و از تماس تلفنی خودداری فرمائید.

راه‌های ارتباط با پشتیبانی

واتس‌اَپ پشتیبانی
تلگرام پشتیبانی
شرایط خرید پارچه